Golden Trick © 2016

 White CODE

Participants

  1. «Duo Adventures» Adagio with balls - Ievgeniia Fetkulova & Mikhail Sozonov (Ukraine)

  2. «Duo Midnight Story» Hand to Hand – Alona Burlachenko and Oleksandr Chystyakov (Ukraine)

  3. «Time Chronicles» Rola-Bola - Oleksiy Mruz (Ukraine)

  4. Corde volante – Olga Sevastianova (Russia)

  5. «Reflection» juggling – Yana Drachuk and Antonina Zagorenko (Ukraine-AR Crimea)

  6. «Duo Musa» comedy-trapeze – Hermanides Roosje & Yusuf Salim Musa (The Netherlands)

  7. «Adrenaline» aerial gymnasts on straps - Duo «Alansia» Anastasiia & Oleksii Mishchenko (Ukraine)

  8. «Rustam & Flying Dog» dog training, aerial gymnastic – Rustam Yuldashev (Ukraine)

  9. Powerizer acrobats - Evgeniy Smirnov, Egor Kanashin, Alexander Glotov, Supervisor - Victor Roshchin (Russia)

  10. «Perception» equilibr – Andrii Spatar, supervisors – Margarita Mikhaylova & Aleksiy Ehorov (Ukraine)

  11. «Spinning Plates with Dog» comic jonglage – Liviu Tudor (Romania)

  12. «Trio Beautiful» acrobatic trio – Anastasiia Kolodko, Yuliia Zaluska, supeviser - Anastasiia Gavrylenko (Ukraine)

  13. «U.S.A. Duo» hand to hand – Yuliia Nos & Oleh Kolisnichenko (Ukraine)

  14. «Mannequin» hand equilibr - Vladislava Naraeva, supervisors - Sobolev Yuriy & Nosenko Ludmila (Ukraine)

  15. «Models» aerial gymnastics – «Duo Skyline» Anastasiia Parhomenko & Olena Kharchenko, supervisor – Lyudmila Zavada (Ukraine)

  16. «Flash of Splash» loops - Amaliia Avanesian & Yevgen Abakumov (Ukraine)

  17. «The Brazilian striptease» handstands and «Clown Brazilian striptease» – Raul Domingos Veiga (Brazil)

  18. Recirquel «Night Circus» Last Scene - aerial straps – Akos Biritz (Hungary)

  19. Aerial ring solo «Me» – Olga Boiko, representative of a circus «Kobzov» (Ukraine)

  20. «Caucasus» equilibr - Yengeniya Obolonina, superviser Iryna Zherdyeva, representative of a circus «Kobzov» (Ukraine)

  21. «Run to Infinity» Chinese pole - under the leadership of Denis Ovcharenko (Ukraine)

  22. Physical comedy - Juan Carlos Muñoz Navarro (Chile)

  23. «Corrado and the Elephants» elephants tamer - Corrado Togni, representative of a circus «Kobzov» (circus «Darix Togni» Italy)

  24. «Yvan and the Giraffe» giraffe tamer - Yvan Deforge, representative of a circus «Kobzov» (circus «Darix Togni» France)

  25. «Yvan and the Horse» horse act - Yvan Deforge, representative of a circus «Kobzov» (circus «Darix Togni» France)

  26. «Davio and the tigers» tigers tamer – Davio Togni, representative of a circus «Kobzov» (circus «Darix Togni» Italy)

  27. Clown Duo - Davio & Corrado Togni, representative of a circus «Kobzov» (circus «Darix Togni» Italy)

  28. Aerial cradle - Mihaela Musteata & Fiodor Buliga (Moldova)

  29. «Mask» bunquine – Vavilov’s acrobats. Russian State Circus Company (Russia)

  30. «Kaely» swinging trapeze – Michels-Gualtieri Akaela, superviser Jonathan Ankers (USA)

  31. Aerial hoop – Alisa Shehter, supervisor Slava Nusinsky (Israel)

  32. «Gladius» acrobatic foursome - Andrew Balyhin, Maxim Molodid, Anna Lyakh, supervisor – Maria Molodid (Ukraine)

  33. «Impact» diabolo-juggling - Michaël Betrian (Netherlands)

  34. «Dance on the High Wire» - Mizdrea Tudor (Moldova)